Комету су исмијавали њени навијачи у Литвинову, глава Либереца изгубљена

Комета је тренутно на 10. месту, иако је то са седам поена до једанаестог Витковице, али ко зна како ће све доћи. Само девет кругова остаје до краја базе. Нарочито након меча, тренер Алоис Хадамзик је најавио своју оставку. Бр хавеани немају избора него да се надају да ће устати и да њихови противници неће играти под њима.Што би се могло споменути од стране Витковице, која је након ове серије неуспјеха и овог пута изгубила 1: 3 у Цхомутову, на крају су освојили вриједну побједу 5: 3. Точка у Тринецу борила се против дванаесте Пардубице: у утакмици је изгубила. 0: 2 и они су пали у одвојеним тркама када је домаћи нападач Збинек Иргл преузео вођство.  Млада Болеслав, који је победио Злин 3: 1, направио је важан корак да задржи шести равно напред. Пилсен још увијек држи треће мјесто када слави побједу од 3: 2 након рација, упркос томе што је изгубио од Оломоуца мало прије краја. Лидер Либерец је оклевао у Храдец, одакле се усуђује висок пораз од 1: 5, и његов водство тањи.Друга Спарта је очигледно победила 6: 1 у односу на последњи Карлови Вари, а прво место је изгубило само осам поена.  Тринци је постигао два брза гола у средини меча и чинило се да иде ка победи. Носек је ставио прву у пет до три снаге и одмах је искористио нормалну нумеричку предност Поланског након пропуснице за Адамски крст. Међутим, нису додавали кућна врата, већ 24 секунде прије краја другог дијела који су прикупили из Находиле. Исти додатни играч у 48:15 решио је игру. На крају, Болеслав је дошао у водство у 11:34, када је Урбан, након лијепе опуштености, неочекивано вратио пак испред гола слободног Овчица, који, без припреме, удари у горњи угао.Убрзо након промене страна, Хико је подигао цев из угла поред бурета. Гости су успели да смање захваљујући ударцу Марушака из прве, али водство од два ударца вратило се у домовину на 52:46, када је погодио ударац капетана Одличног. Цхомутов је преузео вођство у осмој минути, циљ је напао Червенка и он је управо запалио Поспишил. Али гост Бургер се населио пре прве сирене. Онда је био код Олвецки-а, који је постигао резултат од 3: 1 са два гола. За Северну Бохемију изгледало је обећавајуће, али Витковице није одустао. Ускоро је испустио Ридера и ветерана Бургера убрзо након што је прилагодио стране. Плзенскы Кубалик постигао свој 23. рођендан.гол сезоне, али Вирубалик је у последњем минуту првог дела првог полувремена играо на власти и његов партнер Буц у трећој трећини окренуо је резултат. Опет у нумеричкој предности, када је искористио шут испред домаћег гола. Прохеров дом се окренуо од ветерана Кратена – колико је то било у нумеричкој предности усмеравања Лвововог паметног прелаза. И бонус поинт на Западочецхум је осигурао Леа у посебном нападу са метком испод врха. Ово рушење неће бити запамћено у Брну. Све је почело у четвртом минуту када је Мартинек отворио погодак из прстена. Долезал је подигао паузу и Литвинов је додао још два ударца након промене страна: Павлик је у 20:43 стигао до мантинела и пак је зауставио мрежу.Комета је размењена за голмане, али Фалтер није чак ни погодио пак и већ је скупљао из црне рупе. Одлучено је. Почетна Почетна Треф Мертл, свеже ојачања дом, одговорила на седам секунди пре распада Булир насеља, али Градец ветерана Купер уз мало среће (после скаче бекхенд ударцем) вратио његов тим у вођство. Поред тога, Ихнацак је подигао након одличног додавања Цоурцхаина иза гола. Дефинитивно, Либерец је ставио Кохлеров ударац након паузе у повер плаиу. Хоме  Спарта је одлучила на све битне у два минута на почетку утакмице. Пут до деветог тријумфа у серији започео је Саболић.У 31 секунди додао је други гол Прибила и рушење његовог противника завршио у 7:50 некадашњи играч Карлови Вари Кумстат, који је довео гостујућег голмана Заворкуа назад. Али то није помогло да се окрене: у другом делу су додали још два гола у дому и на крају успели да постигну јасну победу од 6: 1.